KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8985079
*
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 18:14:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 13:34:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 13:34:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37